01.11.2017 11:20:59 Paylaş

3. TURİZM ŞURASI ANKARA’DA BAŞLADI

     Ankara'da 1-3 Kasım 2017’de gerçekleşecek olan toplantının açılışını, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapacak ve toplantı 3 gün sürecek.

     İlki 20-22 Ekim 1998, ikincisi ise 12-14 Nisan 2002 tarihlerinde düzenlenen turizm şûrası, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi hedefleri çerçevesinde büyük önem taşıyor. Dolayısıyla, 15 yıl aradan sonra, 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 3. Turizm Şûrası, ülkemiz turizmi açısından tarihî adımlara öncülük etmesi beklentisiyle düzenlenmekte. Çevreye duyarlı, dünya gerçekleri ile uyumlu, turizm sektörünün taleplerini cevaplandırabilecek sürdürülebilir turizm politikalarının tartışılması ile turizm sektöründeki yeni trendleri yakalayacak geleceğe yönelik öngörü ve politikaların değerlendirilebilmesi için 3. Turizm Şûrası kapsamında 13 Komisyon oluşturuldu:

1. Turizm Politikaları

2. Turizmde Örgütlenme ve Destinasyon Yönetimi

3. Turizmde Ürün Çeşitliliği ve Sürdürülebilirlik

4. Çevre-Planlama-Altyapı

5.  Yatırım-Teşvik-Finansman

6.  Konaklama Sektörü

7.  Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım

8. Tanıtma ve Pazarlama

9.  Dijital Turizm ve İnovasyon

10. Turizm Eğitimi, İstihdamı ve Turist Rehberliği

11.  Yerel Yönetimler ve Turizm

12.  İç Turizm

13.   Gastronomi Turizmi

 Turizm Şûrası, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki açılışın ardından, Sheraton Otel’de Komisyon Oturumları ile devam edecek. Turizmle ilgili tüm STK’ların yönetimlerinden heyetlerin katılımıyla gerçekleştirilecek Şûra, 3 Kasım Cuma günü Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un okuyacağı Sonuç Raporu’yla tamamlanacak. 3. Turizm Şurası açılışına TUREB adına Başkanımız A. Zeki Apalı, TUREB Yönetim Kurulu Üyemiz Esmeray Akar ve TUREB Denetim Kurulu Üyemiz Abdulkadir Tanrıdağlı katıldı.

Resim Galeri