27.04.2018 16:41:44 Paylaş

TURİZM İSTİŞARE KURULU İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektörünü temsil eden dokuz meslek birliğiyle bir araya gelerek Turizm İstişare Kurulu’nu (TİK) kurdu. TİK’in hayata geçmesine ilişkin protokol, Bakan Numan Kurtulmuş’un öncülüğünde 27 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen törenle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda imzalandı.

Başkanımız A. Zeki Apalı’nın da yer aldığı imza töreninde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), Türk Hava Yolları (THY), Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmecileri Derneği (TÖSHİD), Deniz Turizmi Birliği(DTB), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) gibi sektöre yön veren kurumların başkanları bir araya geldi.

Düzenlenen törende bir konuşma gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Turizm İstişare Kurulu’nun Türkiye turizmi adına önemli bir platform olduğunu belirten Bakan Kurtulmuş, “Turizm İstişare Kurulu, Türkiye turizmi için elini taşın altına koyan kuruluşların bir araya geldiği bir platform. Bu platform ile oturup sorunları belirleyip çözüm yolları belirlenecek. Türkiye turizminin stratejik gelişimi için projeler üretecek bir platform. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından, turizm sektörünün sürdürülebilir gelişimi ve istikrarlı büyümesi için bir turizm master planının oluşturulmasına öncülük etmek, ‘Türkiye’ markasını güçlendirmek, yurt içinde ve dışında tanıtım, pazarlama faaliyetlerini birlikte gerçekleştirmek, turizmi, ekonominin verimli bir sektörü haline getirecek politikalar üretmek, turizmin ülke ekonomisi, bölgesel kalkınma, toplam refaha olan katkısını arttırmak gibi hedeflere odaklanan Turizm İstişare Kurulu’nun oluşturulması için gerekli protokol sektöre yön veren dokuz kurum ve kuruluşun temsilcilerince imzalandı. 

Resim Galeri