04.05.2018 16:07:39 Paylaş

MENA Zirvesi Düzenlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığının himayelerinde Ordu’da "2. Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi"nin çalıştayı gerçekleşti.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğinde 3-5 Mayıs tarihleri arasında Orta Doğu ile Kuzey Afrika ülkelerinin turizm potansiyelini Türkiye ve Karadeniz pazarına çekmek, kültürel işbirliği başta olmak üzere ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla yapılacak olan zirvenin çalıştayı yapıldı. Çalıştaya Birliğimiz adına Başkanımız A. Zeki Apalı katıldı.

Yurt dışında turizm alanında faaliyet gösteren acente, tur operatörleri, basın ve sosyal medya temsilcileri ile iş adamlarından oluşan ve 650 kişinin katılacağı zirvenin resmi açılışı 04 Mayıs 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Numan Kurtulmuş’un teşrifleriyle yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "2018 yılı için biz başta, 38 milyon turist olarak tahmin ediyorduk, şimdi çok şükür 40 milyona çıkacağını görüyoruz. 2018 yılı içerisinde 40 milyon turist gelecek ve turizm gelirimizin de 32 milyar dolar seviyesine çıkmasını ümit ediyoruz." dedi.

Kurtulmuş, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen, "2. Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri (MENA) Karadeniz Turizm ve Yatırım Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, MENA'nın tarihi olarak birbirlerine çok yakın ilişkileri olan halklardan bir topluluk olduğunu söyledi.

Resim Galeri