11.05.2018 11:15:29 Paylaş

2018 Perge Yılı Açılış Programı Düzenlendi

Antalya'daki Perge Antik Kenti'nde "2018 Perge Yılı" açılış programı 10 Mayıs 2018 tarihinde düzenlendi. "Yaza merhaba" etkinliğini de içeren programa Seçim Güvenlik Bölge Toplantısı'nda yer almak üzere gittiği Gaziantep'ten video konferansla katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizmde 2018 yılına "muhteşem başlangıç" yaptıklarını söyledi.

Geçen yılın rakamlarının yüzde 45 üzerine çıkıldığını belirten Karaloğlu, turizmin daha da iyiye gittiğini, böyle devam ettiği sürece hedefe ulaşılmış olunacağını dile getirdi. Programa katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise her yıl bir antik değerin öne çıkacak olmasının dünya kenti Antalya’nın tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

Programa katılan Başkanımız A. Zeki Apalı, Perge’de Antalya iline özel her yıl bir değerin öne çıkartılması projesi kapsamında ilan edilen ‘2018 Perge Yılı’ için başarılı bir organizasyon gerçekleştiren  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği  (AKTOB) Yönetimi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerini tebrik etti. Programa katılanlar arasında İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Hacısalihoğlu, İstanbul’dan gelen değerli turizm gazetecileri Yılmaz Keleş ve Savaş Daş da yer aldı.

Etkinlik kapsamında Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün objektifinden Antalya'yı farklı yönleriyle yansıtan "Işıklar ve Gölgeler" isimli fotoğraf sergisi, Perge'de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Turizm Haftası'nda 15-22 Nisan'da Cumhuriyet Meydanı'nda izlenime açılan ve büyük ilgi gören sergi, antik kentte üç gün boyunca ziyaret edilebilecek.

 

Resim Galeri