12.05.2019 07:00:12 Paylaş

Anneler Günü Kutlu Olsun

Her birimiz çok iyi biliyoruz ki, senede bir gün ne anneyi anmaya yeter, ne de sevgi ve saygı gösterileri bir yaşam boyunun karşılığı olabilir. Onun canından can bulan her evlat için, annesiz bir hayat değil bir gün, bir ömür boyu düşünülemez bile. Onlar yanımızda yoksalar bile, yüreğimizde, beynimizde bizimle beraber ve bizim için yaşarlar dururlar.

Bir ömür boyu ailenin düzenini, birliğini, sevgi bağlarını kurup korurken, diğer yandan çocuklarını iyi ve doğru yetiştirmek, güzel ahlaklı olmaları için de erdemlerle donatmak adına didinip dururlar. Yine çocuklarının kendi ayakları üzerinde durabilmesi için, yılmadan mücadele edebilmesi için adeta saçlarını süpürge ederek geçirirler yaşamlarını. Evlatları için yapamayacakları, göze alamayacakları fedakârlık yoktur. Annelerimize aralıksız sevgi, saygı yaşamımızın öncelikli görevi, anlamı ve güzelliğidir.

Anadolu insanın en güzel deyişlerinden biri olan, “Ana gibi yar olmaz”ı da bir kez daha hatırlarken, bu özel günde tüm annelerin önünde sevgi ve saygı ile eğiliyoruz.