29.05.2019 09:03:00 Paylaş

Başkanımız Şanlıurfa’da Rehberlerle Buluştu

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) tarafından düzenlenen Göbeklitepe ve Mezopotamya Uzmanlık Eğitimi Programı kapsamında Şanlıurfa’da bulunan Başkanımız Suat TURAL,  ŞURO’nun 28 Mayıs 2019 tarihinde düzenlediği iftar yemeğine de katıldı.

İftar etkinliği dolayısı ile bir konuşma yapan ŞURO Başkanı Müslüm ÇOBAN yaptığı konuşmada; “2019 yılının Göbeklitepe Yılı  olması nedeniyle bu sene hem Şanlıurfa hem bölgemiz adına turizm sezonu çok bereketli ve çok yoğun geçti, geçiyor. Bölgemize olan yoğun talep maalesef rehber eksikliğini de beraberinde getirmektedir. Bölgenin ve özellikle Göbeklitepe’nin doğru tanıtılması açısından  Göbeklitepe ve Mezopotamya Uzmanlık Gezisine yoğun bir katılım oldu ve inşallah bu eğitimler ile bu açık hızla kapatılacaktır. Ramazan Ayı ile birlikte bölgemize olan ziyaretlerde kısmı bir düşüş olmasına rağmen Ramazan Bayramı ve sonrasında yoğun bir ziyaretçi akını bekliyoruz”, diyerek katılımlarından dolayı Başkanımız Suat TURAL’a teşekkür etti.

Başkanımız Suat TURAL yaptığı konuşmada “Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Ev sahipliğinden dolayı ŞURO Başkanı Müslüm ÇOBAN ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. Alman Bild dergisinin söylediği kadarıyla Adem babamız Havva anamızın dünyaya geldiği peygamberler şehri Şanlıurfa'da, Edessa da Ramazan ayında ve bir iftar masasında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Öncelikle bu güzel organizasyonu düzenledikleri içen ŞURO yönetimine teşekkür ediyorum. Türkiye Turist Rehberleri Birliği olarak Türkiye turizminin daha ileri taşınması adına,  Türkiye turizminin dünyada hak ettiği birincilik tahtına oturması adına tüm üyelerimiz ile birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.