14.06.2019 17:45:22 Paylaş

Turist Rehberliği Eğitimi Üzerine YÖK Ziyareti

Turist rehberliği eğitimi ile ilgili yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerilerini sunmak üzere Başkanımız Suat TURAL, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer AÇIKGÖZ’ü 14 Haziran 2019 tarihinde makamında ziyaret etti. Üniversitelerdeki turist rehberliği eğitiminde yaşanan sorunların masaya yatırıldığı ziyarette, karşılıklı işbirliği ve çalışmayla sorunların çözülebileceği yönünde görüş birliğine varıldı.

Turist rehberliği mesleğinin nitelik ve kalitesinin artması ve mesleğin gelişimine katkı sağlaması bakımından yapılan görüşmede, sorunları dikkatle dinleyen ve çözüm önerilerimize katkılar sağlayan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer AÇIKGÖZ, bu sorunların çözümünde Yükseköğretim Kurulu olarak Birliğimizin görüşlerine çok değer verdiklerini ifade etti.

Birlik Başkanımız Suat TURAL da Türkiye turizm endüstrisinde öğretim mecburiyeti bulunan tek meslek dalının Turist Rehberliği olduğunu vurgulayarak bundan gurur duyduğumuzu ve öğretim kalitesinin daha yukarı taşınması için çalışmalarımızın devam edeceğini dile getirdi.