06.06.2017 17:16:21 Paylaş

Sınav Takvimi Hakkında Bilgilendirme

               Değerli Adayımız  

         Sınav; Ankara Lisesinde (Etnografya Müzesi yanı Numune Hastanesi Acil Servis Karşısı) yapılacaktır.

            TUREB tarafından 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak yabancı dil seviye tespit ve dil ekletme sınavlarında; sınav saatinden 15 dakika önce sınavın yapılacağı yerde hazır bulunmanız, TUREB tarafından hazırlanan “Sınav Giriş Kimlik Kartınızı” görevli personelimizden imza karşılığı teslim almanız gerekmektedir. Sınav komisyonuna TUREB tarafından verilen Sınav Giriş Kimlik Kartı ile geçerli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) sunulması zorunludur.

            Sözlü sınavlar tamamlanır tamamlanmaz sınav komisyon görevlilerinin sonuçları teslim etmesinden sonra sınav yerinde ve web sayfasında “Sözlü Sınav Sonuçları” ilan edilecek, başarılı olanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacaklardır. İlan edilen sözlü ve yazılı saatleri birbirine yakın dillerde katılımcı sayısına bağlı olarak sınavların erken biteceği hesaplandığından bu dillerden sınava girenlerin sözlü sınav sonrası sınav yerinden ayrılmamaları yerinde olacaktır.

          Başvuru yapılan dillerden komisyon üyelikleri için resmi işlemler devam etmekte olup kesinleşir kesinleşmez gerekli duyurular yapılacaktır. Bazı dillerinden komisyon kurulamadığı takdirde bu dillerden başvuru yapanlara yatırdıkları sınav başvuru ücretleri iade edilecektir.

           Başarı dileklerimizle…

           Not: İngilizce sınav listelerindeki kişilerin hergün ilk 55'i sabah, ikinci 55'i öğleden sonra sınava alınacaktır.