25.01.2018 16:37:11 Paylaş

2018 YABANCI DİL SEVİYE TESPİT VE DİL EKLETME SINAV TAKVİMİ

            Değerli Adayımız  

            Sınav; Ankara Lisesinde (Etnografya Müzesi yanı Numune Hastanesi Acil Servis Karşısı) yapılacaktır.

            TUREB tarafından 31 Ocak-03 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak yabancı dil seviye tespit ve dil ekletme sınavlarında; sınav saatinden 15 dakika önce sınavın yapılacağı yerde hazır bulunmanız, TUREB tarafından hazırlanan “Sınav Giriş Kimlik Kartınızı” görevli personelimizden imza karşılığı teslim almanız gerekmektedir. Sınav komisyonuna TUREB tarafından verilen Sınav Giriş Kimlik Kartı ile geçerli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) sunulması zorunludur.

            Sözlü sınavlar tamamlanır tamamlanmaz sınav komisyon görevlilerinin sonuçları teslim etmesinden sonra sınav yerinde ve web sayfasında “Sözlü Sınav Sonuçları” ilan edilecek, başarılı olanlar yazılı sınava girmeye hak kazanacaklardır. İlan edilen sözlü ve yazılı saatleri birbirine yakın dillerde katılımcı sayısına bağlı olarak sınavların erken biteceği hesaplandığından bu dillerden sınava girenlerin sözlü sınav sonrası sınav yerinden ayrılmamaları yerinde olacaktır.

          Başvuru yapılan dillerden komisyon üyelikleri için resmi işlemler devam etmekte olup kesinleşir kesinleşmez gerekli duyurular yapılacaktır. Bazı dillerinden komisyon kurulamadığı takdirde bu dillerden başvuru yapanlara yatırdıkları sınav başvuru ücretleri iade edilecektir.

Başarı dileklerimizle…

          NOT: İngilizce’den sınava girecek adayların günlük açıklanan listelerde ilk iki gün (31 Ocak-01 Şubat 2018) sıradaki ilk 45 kişinin öğleden önce kalan 45 kişinin öğleden sonra; son 67 kişinin ise üçüncü gün (02 Şubat 2018) sınava gireceği şeklinde planlama yapılmıştır. Sınav yerinde gereksiz bekleme ve yığılma olmaması hem sınav katılımcıları hem de görevliler açısından doğru olacaktır.

*  İsimlerinizi, gireceğiniz yabancı dili/dilleri ve sınav türünü kontrol etmenizi; herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık halinde Birliğimize bilgi verilmesini rica ederiz.