Haberler

21 Şubat Dünya Rehberler Günü

DEPREMDEN ZARAR GÖREN MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN BAĞIŞ KAMPANYASI

Uygulama eğitim gezisi sırasında Adıyaman İsias Otel’de bulunan ve ülkemizi derin üzüntüye boğan deprem nedeniyle

2023 yılında neşeniz, sağlığınız, mutluluğunuz ve huzurunuz eksik olmasın. 2023 size unutamayacağınız güzel anılar yaşatsın, her anını dolu dolu yaşayacağınız, hayallerinizin hayatla bütünleştiği harika bir yıl sizinle olsun

Öğretmenler geleceğin neferidir. Geleceğimizin aydınlarıdır ve toplumu aydınlatırlar. Öğretmen yeri geldiğinde anne baba, yeri geldiğinde kardeş, dosttur. Dertlerimiz olduğunda bizi sıkılmadan dinleyen, bizi olduğumuz gibi kabul eden ve yargılamayan kutsal değerlerdir. Öğretmen, her şeyden önce öğrencisine erdemli olmayı ve insanlığa faydalı işler yapmayı öğretir.

Unutmadık, unutmayacağız. Seni minnetle anıyoruz. "Atatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı,

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Turizm çalışanları başta olmak üzere turizme gönül ve emek veren tüm meslektaşlarımızın Dünya Turizm Gününü kutlarız.

4. Bursa Turizm Zirvesi ve Gastronomi Festivali 22 - 25 Eylül Bursa'da gerçekleşti. Başkanlar Zirvesi Paneline TUREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinlioğlu da katıldı.

Zaferin müjdecisi, özgürlüğün simgesi, İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz

Atılım Üniversitesi’nde 25 Ağustos 2022 tarihinde başlayan ve ilk gün TUREB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinlioğlu’nun konuşmacı olduğu kongrenin ikinci bölümü de Nevşehir Kapadokya Üniversitesi’nde çalıştay ve bildiriler şeklinde gerçekleşti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Bayramınızı kutlar, sağlık ve huzur dolu nice bayramlar geçirmenizi dileriz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin denizlerdeki tescili olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ nı kutluyor; Ulu Önder Atatürk’ü saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eğinlioğlu Antalya Turist Rehberleri Odası’nın organize ettiği program ile 31 Mayıs 2022 tarihinde Alanya ve Manavgat’ta yaşayan ARO rehberleriyle buluştu.