Başkanımız A. Zeki Apalı ile Genel Sekreterimiz Kevser Afşar, 13 Eylül 2017 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş'i makamında ziyaret etti.

Başkanımız A. Zeki Apalı, 23.08.2017 tarihinde Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Birliğimiz ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanlığı arasında yapılacak işbirlikleri ve ortak projeler konuşuldu.

Yaşayan Şehirler Platformu Başkanı Sayın H. Alper Akın TUREB'i ziyaret etti. Yaşayan Şehirler Projesi'ne destek veren kurumlardan biri olan Birliğimizi ziyaret eden, son çalışmalarını başkanımızla paylaşan Sayın Akın, "Projemiz, kentsel kalkınma hedefiyle, yöre kaynaklarının korunup, geliştirilip, doğru bir örgütlenmeyle,

Meslek yasamız ve yönetmeliğimizden aldığımız yetki çerçevesinde, 01-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Birliğimiz denetmenleri tarafından İstanbul, Antalya, Nevşehir, Aydın, İzmir, Bursa, Çanakkale, Trabzon, Amasya, Ordu, Sinop, Samsun illerinde denetimler gerçekleştirilmiştir.

TÜRSAB tarafından Türkçe Rehberlik konusuyla ilgili Turizm Fakültelerine gönderilen yazıya istinaden Birliğimize bağlı odalardan 2016 ve 2017 yılları içinde odalarına seyahat acentaları tarafından kaç tane rehber talebi geldiği, bu taleplerde odalarının nasıl hareket ettiği ile ilgili 24 Ağustos 2017 tarihinde görüş istenmiştir. Odalardan gelen görüşler şu şekildedir:

Adana Valiliği himayesinde 6-7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Adana Lezzet Festivali gerçekleştirilecektir. Festival kapsamında yüzlerce Adana lezzeti gelen konuklara sunulacak, Türkiye gastronomisinin en önemli merkezlerinden biri olan Adana ili Türkiye'nin en büyük

KÜTÜPHANE