Haberler

Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Hayati Korucu, Esmeray Akar, İzzet Selim Kavuncuoğlu, Birlik hukuk danışmanları, mali müşaviri ve İRO Başkanı A. Hakan Eğinlioğlu, İRO Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Orçun Taran, İRO hukuk danışmanı ve mali müşavirinin katılımıyla

Başkanımız A. Zeki Apalı, 13 Eylül 2018 tarihinde Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olarak atanan Nadir Alparslan’a makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Birliğimiz çalışmaları hakkında bilgi verildi. Bakanlık ile yürütülecek işbirlikleri ve ortak çalışmaların dile getirildiği ziyaret sonunda Birliğimiz tarafından basımı yapılan “Ben Halikarnas Balıkçısı” kitabı Alparslan’a hediye edildi.

Birliğimiz ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği arasında kaçak acentecilik ve rehberlik faaliyetlerinin önlenmesi, Türkiye’nin tanıtımına destek sağlanması ve turizmde sunulan hizmet kalitesinin üst seviyelere çekilmesi amacıyla 04 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da bir işbirliği protokolü imzalandı.

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul, sevdikleriniz hep sizinle olsun… Kurban Bayramınız kutlu ve mutlu olsun.

Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Antalya Turist Rehberleri Odası (ARO) Başkanı Hayati Korucu, ARO Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Patur, ARO Genel Sekreteri Bilal Bilaloğlu 11.07.2018 tarihinde turizmden sorumlu Antalya Vali Yardımcısı Sayın Nurettin Ateş’i makamında ziyaret etti.

Ülkemizin önde gelen otel ve seyahat acentası sahibi olarak sektörün içinden gelen ve acente, rehber, ulaşım, konaklama gibi turizmin bütün alanlarına hakim olan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy başta olmak üzere yeni kabinede görev alan tüm Bakanlarımıza başarılar diliyor, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Ankara’da 29 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek “Dondurma ve Tatlı Festivali” kapılarını ziyaretçilere açtı. Atatürk Kültür Merkezi'nde 29 Haziran 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilen festivale, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, Başkanımız A. Zeki Apalı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak ve çok sayıda turizm temsilcisi katıldı.

Turizm sektör temsilcileri arasındaki iş birliğini arttırmak, sektörün gelişimini desteklemek amacıyla düzenlenen Turizm İstişare Kurulu’nun (TİK) üçüncü olağan toplantısı 21 Haziran 2018 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Her zaman bizi saran sevgisi vardır üzerimizde, bizi koruyan, kollayan. Ne yapsak bizi bırakmayacağının güveni içimize dolan. Bazen en iyi arkadaşımız bazen kalp kırıklarımız. Ama her koşulda kalp atışlarımız. Güçlü, kararlı, sert bakışlı, koruyucu, güvenilir tanıdığımız ilk adam.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği, aşımızı, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, esenlikler diliyoruz.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Bilir Turizm ve Danışmanlık A.Ş., Abelya Turizm Tic. ve San. Ltd. Şti. Ark Müşavirlik Turizm Tercüme İnşaat Basın Yayın San. ve Tic. Ltd. Şti. ve Bukla Tur. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından, Birliğimizce hazırlanan ve 26.12.2014 tarih ve 29217 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren;

Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Yönetim Kurulu Üyemiz Esmeray Akar ve hukuk danışmanlarımızdan Av. Emrah Genç, 23 Mayıs 2018 tarihinde TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Hacısalihoğlu ve Danışman Levent Demirel’in hazır bulunduğu bir toplantı gerçekleştirdiler.

Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile İstanbul’dan hareket ederek Samsun’a geldiği gün olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Milli Mücadelemizin başlangıç tarihi olması sebebiyle oldukça önemlidir.

Başkanımız Ahmet Zeki Apalı, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 stratejik planları doğrultusunda Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleriyle, 17-18 Mayıs 2018 tarihlerinde Artvin'e ziyaret gerçekleştirdi. Program kapsamında, Artvin Valisi Ömer Doğanay,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ziyaret edildi.